Inovacijų paieška- kelias link tobulumo

Sprendimai transportui

Laikas: Gegužės 27-29 dienomis
Vieta: Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (MKIC)

Hakatono iššūkiaiUžpildyti dalyvio anketą

HACK4LINAVA

Kviečiame semtis naujų idėjų hakatone

Idėjų ir inovacijų skatinimo renginys

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“, Tarptautinės kelių transporto sąjungos narė (IRU), kviečia šalies vežėjų bendruomenę dalyvauti gegužės 27-29 d. Vilniuje vyksiančiame hakatone „HACK4LINAVA“ bus siekiama surasti sprendimus į vežėjams kylančius klausimus, susijusius su vairuotojų trūkumu, konkurencingumo išsaugojimu, iššūkiais Rytų šalyse ir įsitvirtinimu naujose rinkose.

 

Transporto inovacijos

Esame įsitikinę, kad renginys, kuriame pristatomos transporto inovacijos, keičiamasi idėjomis ir kartu ieškoma geriausių sprendimų, padės šalies verslininkams šviežiomis akimis pažvelgti į pervežimų ir logistikos verslą. Be to, tokiuose renginiuose mezgasi kontaktai, pamatomos galimybės, kaip kartu galima spręsti kylančius iššūkius

Pranešimai ir diskusijos

Renginyje pranešimus skaitys ir mentorystę vykdys žymūs Lietuvos verslo ir mokslo atstovai, ekonomistai, transporto, informacinių technologijų ir kitų sektorių profesionalai.

„HACK4LINAVA“ tikslai

Hakatono dalyvių pagalba sieksime ne tik atsakyti į iškeltus klausimus, bet ir kartu su jais idėjas paversime projektais, kuriuos „Linava“ realizuos pritraukusi investicinių fondų ir IRU lėšas.

 

Hakatono iššūkiai

Organizatoriai tikisi, kad šis renginys leis verslininkams pasisemti naujų idėjų, skatins diegti naujas inovacijas transporto sektoriuje, ir taip prisidės prie Lietuvos vežėjų konkurencingumo didinimo

1

Vairuotojų kompetencijos kėlimas siekiant išvengti bei sumažinti įmonių patiriamus nuostolius

Turėtų būti ieškoma inovatyvių kompetencijos patikrinimo sprendimų (pvz. testai). Pasiūlyta kaip tobulinti vairuotojų mokymo programas, pritaikius šiuolaikines technologijas, kurios padės pagerinti vairuotojo praktinius įgūdžius (ekovairavimą, saugų krovinio transportavimą, vairuotojų darbo ir poilsio režimo laikymąsi ir kt.).

2

Kelionės leidimų skaitmenizavimas

 

Lietuva kasmet išduoda daugiau kaip 400 tūkst. popierinių leidimų ir panašiai tiek pat gauna, todėl būtina ieškoti skaitmeninio sprendimo leidimų išdavimui ir jų kontrolei.

3

Verslo perorientavimas įvertinus geopolitinę situaciją

 

Laukiama sprendimų, kurie padėtų vežėjams lengviau vykdyti naujų rinkų paiešką bei didinti savo konkurencingumą.

4

Vairuotojo profesijos populiarinimas

Dalyviai turėtų pateikti sprendimus, kuriuos įgyvendinę vežėjai galėtų sudominti jaunus žmones bei moteris vairuotojo darbu

5

Logistikos procesų optimizavimas

Artimojoje perspektyvoje turėsime siekti įgyvendinti Žaliojo kurso ir vairuotojų socialinės gerovės tikslus. Sprendimai leisiantys užtikrinti šimtaprocentinį vilkiko užkrovimą ne tik taupys lėšas, bet ir padės pasiekti maksimalų veiklos efektyvumą. Turime panaudoti skaitmeninius sprendimus, galinčius užtikrinti, jog tarptautiniuose pervežimuose dirbantys vairuotojai per dieną išdirbę 8-10 val., galėtų grįžti į namus pas šeimas.

 

HACK4LINAVA

Mentoriai

Kuruos komandų veiklą, supažindins jas su aktualiomis problemomis ir galimais sprendimo būdais, patars ir padės nenukrypti nuo iškelto tikslo. Dalis mentorių dalyvaus ir vertinimo komisijoje

Ilja Laurs

Verslininkas, investuotojas

Šiuo metu pirmininkauja rizikos kapitalo fondui „Nextury Ventures“ ir investuoja į aukštųjų technologijų sritis, tokias kaip 3D spausdinimas, naujausios technologijos, dalijimosi ekonomika, mobilusis ir išmanusis sportas.

Taip pat yra investicinio fondo „Nextury Technology Fund“ valdybos pirmininkas. Fondo turtas investuojamas į technologijų sektoriaus bendroves, įtrauktas į vertybinių popierių biržos sąrašus visame pasaulyje.

Vidmantas Janulevičius

Nuo 2020 m. eina Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidento pareigas. Nuo 2014 m. yra aukštųjų technologijų įmonių grupės “Global Bod Group” valdybos pirmininkas. Grupė 2009 m. įkurė saulės technologijų verslą „SoliTek“. Iš pradžių bendrovė gamino tik saulės elementus, bet per keletą metų gamybinė bazė buvo išplėsta ir pradėta gaminti galutinį produktą – saulės modulius. Per 10 m. „SoliTek“ išaugo ir tapo Šiaurės Europos saulės technologijų gamybos lyderiu. 2021 m. pradžioje „BOD Group“ pradėjo naujo inovacijų centro „BOD Science Center“ statybas, kuriame sutelktas visas „BOD Group“ inovacijų ir tyrimų potencialas. Global BOD Group šiuo metu dirba 288 darbuotojų. Visos veiklos yra pilnai automatizuotos. 2020 m. apyvarta siekė 24 mln. eurų.

Adamas Ilkevičius

Buvo Kazachstano valstybinio turto fondo „Samruk Kazyna“  turto optimizavimo vyriausiasis verslo transformacijos vykdomasis direktorius; pirmininkavo Kazachstano geležinkelių direktorių valdybai – Nr. 7 pasaulyje pagal krovinių gabenimo apimtis.

Grįžęs į Lietuvą daugiau nei 4 metus dirbo „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus pavaduotoju ir tęsia savo veiklą kaip ekspertas patarėjas didžiųjų Pasaulio Banko ir Azijos plėtros banko finansuojamų transformacijos, reformų ir institucinio stiprinimo iniciatyvų klausimais. Jis konsultuoja vyriausybės pareigūnus ir verslo vadovus įvairiose pramonės šakose.

Edmundas Daukantas

Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos ,,Lineka“ prezidentas. Buvęs DB Schenker vykdantysis direktorius (10 metų)

Umberto De Preto

Tarptautinės kelių transporto sąjungos (IRU) generalinis sekretorius. Baigęs Otavos Karletono politikos mokslus, ekonomiką ir tarptautinius santykius Otavos (Kanada) Karletono universitetą, jis dirbo Kanados parlamento narių teisėkūros padėjėju, o 1992 m. persikėlė į Paryžių, kad užimtų Tarptautinių prekybos rūmų Transporto skyriaus vadovo pareigas, o netrukus po to būtų paskirtas direktoriaus pavaduotoju, atsakingu už tarptautinę komercinę praktiką ir metodus.

Jurgis Adomavičius

Vienos stipriausių specializuotų muitinės tarpininkų įmonių regione ,,Bunasta“ įkūrėjas ir vadovas. Transporto Inovacijų Asociacijos valdybos pirmininkas.

Tautginas Sankauskas

Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos ,,Lineka“ viceprezidentas.  Transporto ekspedicinės firmos UAB „VILTEDA“ generalinis direktorius

Lina Bušinskaitė

Komunikacijos profesionalė, komunikacijos agentūros „LB communications“ įkūrėja, turinti ilgametę patirtį viešųjų ryšių srityje ir žiniasklaidoje, patirtį su krizių valdymo komunikacija, koronavisuro (COVID-19) pandemijos valdymo komunikacija

Aleksandr Izgorodin

Ekonomistas, komunikacijos agentūros ,,Brandnomika“ bendraįkūrėjas, patarėjas ,,Blockchain Centre“ Vilniuje.  Jo įžvalgos ir komentarai yra plačiai cituojami žiniasklaidoje: Aleksandras reguliariai papuola į viešojoje erdvėje labiausiai cituojamų ekspertų sąrašus. Iš viso per savo karjerą Aleksandras yra sukaupęs 11 metų patirtį analitinės komunikacijos srityje. Iki prisijungimo prie „Brandnomika“ A. Izgorodinas dirbo ekonomistu didžiausioje verslo asociacijoje Lietuvoje – Lietuvos pramonininkų konfederacijoje. Vėliau dirbo ekonomistu vienoje iš Lietuvos fintech ir alternatyvaus finansavimo sektorių lyderių – bendrovėje „SME Finance“. Taip pat dažnai dalyvauja konferencijoje ir skaito pranešimus įvairiomis makroekonomikos temomis, reguliariai dalinasi ekonomikos įžvalgomis socialinės medijos kanaluose

Partneriai

Programa

Gegužės 27 d., penktadienis

14:00 – Dalyviai renkasi renginio vietoje

15:00 – Hakatono atidarymas
              Sveikinimo žodžiai:
              – LR Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė
              – Asociacijos ,,Linava“ prezidentas Romas Austinskas

15:15 – Renginio eigos ir techninių detalių pristatymas

16:00 – Mentorystės sesija

18:30 – Vakarienė

19:30 – Savarankiškas darbas

22:00 – Pirmosios dienos pabaiga

Gegužės 28 d., šeštadienis

10:00 – Antrosios Hakatono dienos pradžia

11:00 – Inovacijų pristatymas (SME Finance)

11:30 – Inovacijų pristatymas (Invoitex/Sennder)

12:00 – Mentorystės sesija

13:00 – Pietūs

14:00 – Ilja Laurs pranešimas

15:00 – Mentorystės sesija

19:00 – Vakarienė

20:00 – Savarankiškas darbas

22:00 – Antrosios dienos pabaiga

Gegužės 29 d., sekmadienis

10:00 – Trečiosios Hakatono dienos pradžia

11:30 – Mokymai, kaip pristatyti galutinį produktą

12:10 – Savarankiškas darbas

13:00 – Pietūs

14:30 – Hakatono dalyvių prisistatymas

15:30 –  Komisijos vertinimas

16:30 – Hakatono nugalėtojų paskelbimas

17:00 – Hakatono pabaiga

Prizai

Visi dalyviai gaus Linavos ir jos parnerių paruoštas dovanėles

3000 EUR

I vietos nugalėtojai

2000 EUR

II vietos nugalėtojai

1000 EUR

III vietos nugalėtojai

HACK4LINAVA

7 + 14 =

Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras

Saulėtekio al. 5
Vilnius 10222

Andrius Burba

Andrius Burba

Projekto vadovas

+370 680 84469
andrius.burba@linava.lt

 

Linas Repečka

Linas Repečka

Ryšiai su rėmėjais, partneriais

+370 612 66913
linas.repecka@linava.lt

 

Kornelija Jonuškaitė

Kornelija Jonuškaitė

Ryšiai su mentoriais

Evelina Polujanskaitė

Evelina Polujanskaitė

Dalyvių registracija

Vytautas Beniušis

Vytautas Beniušis

Viešieji ryšiai

Kontaktai